Poznej Šestajovice – komentovaná procházka obcí

Cílem komentované procházky je seznámit zájemce s historií obce, památkami a zajímavostmi ze života obce.

Co vás čeká?

Sraz v parku Na Balkáně, kde se seznámíme s historií obce a jejím rozvojem po revoluci. Ukážeme si, kde bývalo sokolské hřiště a kde se říká Na fořtovně. Poté se vydáme po hlavní silnici k hospodě Na Závisti až k bývalé Šestajovické mlékárně. Přes park „Na plácku“ projdeme k obecnímu úřadu a ulicí V Zátiší dojdeme ke křížku u kruháku až k základní škole. Tam se dozvíme se o založení školy, poté se vydáme na náves ke kapličce a pomníku obětem válek. Víte, kde stojí Friedmannova vila a jaký byl osud jejich majitelů za 2.sv. války? Procházka dál povede kolem rybníka Panská až ke křížku „Panenky Marie“, kde si řekneme, proč zde stálo 11 kaštanů. Dále si povíme něco o sv. Isidorovi a naše putování zakončíme povídáním o manž. Starých.

Délka: cca 5 km = 3 hodiny povídání

Termín: 27. 4. 2019 od 14:00 Na Balkáně

Vstupné: 120 Kč základní vstupné (dospělí), 90 Kč snížené vstupné (děti ZŠ, senioři). Prosíme, noste s sebou co nejpřesněji. Vybrané peníze půjdou na organizování dalších akci spolku. 

Kapacita: 20 osob

Rezervace nutná: Zašlete, prosím, e-mail na adresu sestajoviceprozivot@gmail.com s uvedeným počtem osob.

Průvodkyně: Alena Dušková, Marcela Fujanová

Rodinný okruh po Šestajovicích s hrou pro děti

Procházka je ideální pro děti od 5-ti let. Děti budou seznámeny s historií obce, do mapy Šestajovic budou zakreslovat symboly obce a možná najdou i poklad. Procházka začíná u školy, bude směřovat na náves ke kapličce, poplužnímu dvoru, křížku Panenky Marie a zpět k rybníku Panská. V poslední části u rybníku Panská není vhodný terén pro kočárky.

Délka: cca 1,5 km = 1,5 hodiny

Termín: hledáme vhodný termín 🙂

Průvodkyně: Alena Dušková

Share This