Letošní oslavy 17. listopadu budou v České republice ještě o trochu slavnostnější než kdy jindy.

Společně s obcí Šestajovice, Sokolem Šestajovice, sborem dobrovolných hasičů Šestajovice a Základní školou Šestajovice i my připravujeme oslavy jak se patří.

Budete mít možnost se s námi v rámci podzimních měsíců zúčastnit hned několika akcí, které nám všem budou připomínat, jaké to bylo když jsme ještě žili před Sametovou revolucí.

Pojďme se na chvíli vrátit do doby plísňáčů, tesilek, přestiží, trabantů, srpů a kladiv, zemědělských družstev, kterou ukončilo až zvolání „Máme holé ruce“ dne 17. listopadu na Národní třídě.

Přijďme společně symbolickým zacinkáním klíčů podpořit to, že nechceme, aby se doba před rokem 1989 vrátila.

11. 10. 2019 od 19:00

Poznej místo, kde žiješ aneb archeologie pod vaším domem
sál Kvapík u Antošů, Jirny

  • Přednáška Mgr. Pavla Snítilého z Městského muzea Čelákovice o archeologických nálezech na území Jiren a Šestajovic představila naše území tak trochu v jiném „podzemním“ světě. V plně zaplněném sále Kvapík jsem mohli obdivovat nejen zapálený výklad pana Mgr. Snítilého, ale také samotné ukázky vykopávek.

Velké poděkování patří také Sdružení Otevřených Srdcí, z.s. za pomoc s organizací a hlavně za poskytnutí sálu Kvapík a jak jsem si přednášku užili se můžete přesvědčit v našem FB albu.

12. 10. 2019 od 14:00

ŠestajkyFEST „co bylo a nesmělo být do r. 1989“
veřejný prostor u Nové Hospody a ul. Tyršova

  • Šestajovice za slunného sobotního odpoledne ožily pořádnou jízdou a to doslava i do písmene.
  • Naše domovní klíče opět zacinkaly a odstartovaly odpoledne plné aut z doby nejen socialismu, hudby, zábavy, jídla a focení v retrokoutku.
  • Jaké to celé bylo a jak jsme si to užili na vás „dýchne“ z našeho popisu na FB stránkách a především z fotoalba „ŠestajkyFEST.“

12. 11. 2019 od 19:00

Kinopříběh: Čtyři příběhy revoluce (ve spolupráci s Paměť národa)
ZŠ Šestajovice

Můžete se těšit na poutavé kinopříběhy z doby před Sametovou revolucí.
Anotace sama uvádí: „Jak vnímaly sametovou revoluci různé skupiny lidí? Čtyři pamětníci vzpomínají na zlomové okamžiky svých životů a společně vyprávějí čtyři různé příběhy revoluce. David Kabzan, student, který byl během výslechu na počátku roku 1989 násilím donucen vypovídat proti Václavu Havlovi, a Monika Pajerová, zástupce organizátorů manifestace 17. listopadu 1989 a členka celostátního studentského stávkového výboru představí pohled těch, kdo se snažili aktivně přispět ke konci komunistického režimu a sametová revoluce pro ně znamenala vítězství jejich snah. Na pomyslné druhé straně vyprávění stojí člen KSČ Josef Nitra, pro kterého bylo revoluční dění jen těžko uchopitelné, a příslušník StB Jaromír Ulč, pro kterého byl rok 1989 absolutním zklamáním.“

VSTUPNÉ
dospělí 50,- Kč
do 18 let a senioři zdarma

Kapacita sálu je cca 80 míst.

Prosíme, proveďte si rezervaci a platba vstupného proběhne až přímo na místě.

 

Rezervace míst

17. 11. 2019 od 09:00

Uctění státního svátku u památníku obětem válek
u kapličky, Šestajovice

Aktuality sledujte na našich FB stránkách či událostech k jednotlivým akcím.

Budeme rádi, když se zapojíte také do sdílení průběhu příprav a samotných oslav na sociálních sítích.

#sestajovickepodzimnioslavy30letsvobody
#sestajkyfest2019
#kinopribehysestajovice

Share This